Miercuri 2 Decembrie / Wednesday 2nd of December

Ora 20:00 Sala Atelier/ Atelier Hall/ Sala Cinema/ Cinema Hall

BIRTHDAY PRESENT, Austria, r: Guy Lichtenstein EL PASSADO ROTO/ THE BROKEN PAST, Argentina, r: Sebastián Schjaer / Martín Morgenfeld DR.ILLEGAL, Germania, r: Hadi Khanjanpour FLUX REFLUX, România, r: Ioana Grigore KYAR KYAR PANKHA /RATTLING FAN, Nepal, r: Pasang Dawa Sherpa PURE BY MAGIC, România, r: Constantin Radu Vasile A WHILE AGO, (1)

Fictiune (1)/ Fiction (1)

Joi 3 Decembrie / Thursday 3rd of December

Ora 10:00 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

GLEICHGEWICHT /KEEPING BALANCE, Austria, r: Bernhard Wenger (A)PENSANTEUR/ WEIGHT(LESS), Belgia, r: Romain Vennekens THE ART, MY FAMILY AND ME, Elveţia, r: Johannes Bachmann NIEWIDYIALNE/ INVISIBLE, Polonia, r: Zofia Pregowska THE LAST RUSSIAN STEAMSHIP «DOSTOEVSKY», Rusia, r: Ivan Magdesyan HUELLAS DE AUSENCIA /TRACES OF ABSENCE, Spania, r: Ana Monrás KORO /THE CHOIR, Turcia, r: Ahmet Bikiç BEYOND, Rusia, r: Yuriy Kalyuzhniy KRAINA, UK, r: Christina Tynkevych PADRE, România, r: Enxhi Rista TANIA POPA, România, r: Eugeniu Bocancea

Documentar (2)/ Documentary (2)

Ora 13:30 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

OBSERV, DECI EXIST, România, r: Andrei Răuţu STORIES IN TEA CUPS, România-China, r: Mirona Radu BABICIU, România, r: Dorian Negrilă SUNT TAXIMETRIST, România, r: Şerban Racoviţeanu CASA VECHE ÎN CASĂ NOUĂ PE FUNDAL ALB, România, r: Constantin Radu Vasile LIGHTING MUSIC ACTION, Egipt, r: Rami Nidal CHAT WITH ALICE, România, r: Isabela Ţenţ CANTECUL LEBEDEI, România, r: Şerban Racoviţeanu LUCRURI SIMPLE, România, r: Cristian Eduard Drăgan 10:34 TO BELGRADE, România, r: Ioana Grigore ARISTOCATS, România, r: Andreea Simion

Documentar (3)/ Documentary (3)

Ora 17:00 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

STRADA VASILE FUICA/ VASILE FUICA STREET, România, r: Ligia Ciornei NIC/NOTHING, Cehia, r: Nicole Halova WHAT GOD WANTS, GOD GETS, GOD HELPUS ALL, România, r: Mihai Pârcălabu DRIVEN, Elveţia, r: Johannes Bachmann DEAL, România, r: Alexandra Suta STAŢIE FACULTATIVĂ, România, r: Adina Savin SERVICE, România, r: Claudiu Iordache AU LOIN /FAR AWAY, Franţa, r: Xin Wang WOLF, Israel, r: Nadan Pines MATEI, România, r: Andreea Simion

Fictiune (2)/ Fiction (2)

Ora 20:00 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

LATO MILOSCI/SUMMER OF LOVE, Polonia, r: Marcin Filipowicz PRAJITORUL DE PAINE, România,r: Cristian Pop PENTRU ANA. CU DRAG, MOS CRACIUN, România, r: Mirona Radu RAZOR, Rusia, r: Alexey Belyakov ALLT VI DELAR/ALL WE SHARE, Suedia, r: Jerry Carlsson KELJ FEL, ÉS JÁRJ! /WAKE UP AND GO, România, r: Bán József PUEBLO, Spania, r: Maria Pardo BLACK FRIDAY, România, r: Roxana Stroe WAHLLOS/WHAT IF..., Germania, r: Riza-Rocco Avsar BAJO LA LLUVIA/ UNDER THE RAIN, Columbia, r: Camilo Barrera

Ficţiune (3)/ Fiction (3)

Vineri 4 Decemberie / Friday 4th of December

Ora 10:00 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

APOLLO, DAPHNE AND DARKNESS, Cehia, r: Martina Mrazova TONDA A BACIL DUBBING/ TONY AND MR. ILLNESS, Cehia, r: Kateřina Karhánková BLOOM, China, r: Sun Yiran,Xu Xiaoji ELECTROFLY, Germania, r: Natalia Freitas JAZZ ORGIE, Germania, r: Irina Rubina N'TRAMP, Germania, r: Martin Grotzschel OPOSSUM, Germania, r: Paul Cichon SITZUNG, Germania, r: Artur Ortlieb, Eliza Plocieniak- Alvarez SOME THING, Germania, r: Elena Walf THE PRESENT, Germania, r: Jacob Frey WARM SNOW, Israel, r: Ira Elshansky UNLINK, Olanda, r: Bart Oversteegen DOKUMENT, Polonia, r: Marcin Podolec THE LITTLE COUSTEAU, Cehia, r: Jakub Kořil THE NEWS SPECIES, Cehia, r: Kadeřina Karhánková IN THE GARDEN, Cehia, r: Ondrej Dolejsi ZAPLETKA, Cehia, r: Stanislav Sekela THE PARK, Franţa, r: Randa Maroufi DEAD FISH FROM BERLIN, Germania, r: Marcel Back SRY BSY, Germania, r: Verena Westphal BEYOUND WORDS, Uruguai, r: Lucía Duclosson EXPERIENCE OF THE CELESTIAL BODIES, Rusia, r: Anton Moiseenko FOREVER, Rusia, r: Victoria Yremina THE NIGHTGALE AND THE ROSE, Rusia, r: Anastasia Chernova ISKON ANIMA AETERNAM, Serbia, r: Mihajlo Dragas THE PREDATORS OF TRANSYLVANIA, Slovacia, r: Júlia Koleňáková

Animație-experiment (1) / Animation-experiment (1)

Ora 13:30 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

AION Slovacia, r: Petra Heleninová AT THE NOOK, Turcia, r: Asuman Anak SWEET DREAMS, România, r: Alice Gheorghiu KoM, România, r: Vlad Bota TRACK 212/A, România, r: Fodor Ágnes LOOP, România, r: Claudia Ilea PRIVEŞTE CERUL, România, r: Zoran Simulov REFLEXII ASUPRA REFLEXIILOR, România, r: Adina Savin FYRKAT FOR LULU ROUGE, România, r: Cristian Eduard Drăgan GRADINA, România, r: Cristian Eduard Drăgan C.R.A.C.A, România, r: Dorian Negrilă KOCH:COMBINARI DE 3 LUATE CATE 2, România, r: Cristian Eduard Drăgan FELIN SI SELENE, România, r: Vera Surăţel FABULA,CORBUL ŞI VULPEA, România, r: Vera Surăţel OCELLI, România, r: Alexandra Băbău CADE, România, r: Constantin Radu Vasile DOR, România, r: Constantin Radu Vasile WALKIE TALKIE, România, r: Constantin Radu Vasile HIP NOSE, România, r: Carmen Lăscoiu VIOREL, România, r: Lorand Gabor MULTIPLICARE, România, r: Laura Grigoriu, Cristian Eduard Drăgan DULCEATA DE TRANDAFIRI, România, r: Mirona Radu OUT OF BODY, România, r: Ovidiu Stoica METAMORFOZE, România, r: Denisse Conn-Tubacu EPAVA, România, r: Dumitrana Lupu ÎNCHIS, România, r: Hera Alexandra Zăuleţ MEMENTO, România, r: Attila Bende UN SEUL VISAGE/ SOME CAME HERE TO HIDE, Belgia, r: Mieriën Coppens Domnul S!, România, r: Sebastian Condurache

Animație-experiment (2) / Animation-experiment (2)

Ora 17:00 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

DERBEDEU, România, r: Liviu Crăciun GRANDMA'S BIG SCHLEP, UK, r: Sophie Clarke ÉDES OTTHON /SWEET HOME, Ungaria, r: Ákos Badits 777, România, r: Aron Rudics GORZKO!/BITTERWSEET, Polonia, r: Michal Wawrzecki BLOODHOUND, Italia, r: Tommaso Landucci ÎN ATAŞ/ IN THE SIDECAR, Germania, r: Mircea Bobînă, in afara concursului/ special screening

Ficțiune (4) / Fiction (4)

Ora 20:00 UNATC, Sala Cinema/ Cinema Hall

TOATE FLUVIILE CURG ÎN MARE, România, r: Alexandru Badea DRUMUL TELURIC (ACTORUL), România, r: Matei Şopterean IN UNS DAS UNIVERSUM /THE UNIVERSE IN US, Germania, r: Lisa Krane SHELL 55, România, r:Thomas Maitec SENIOR TEACHER, China, r: Sha Mo TE MAI UIŢI ŞI LA OM, România, r: Ana-Maria Comănescu CLEPSIDRA, România, r. Despina Bordeianu 10 ORE, România, r: Laura Muşat

Ficţiune (5) / Fiction (5)

SÂMBĂTĂ  5 Decembrie / SATURDAY, 5th of December



Parteneri
Sponsori
fmenu
CopyRight CinemaIubit
Harta Site-ului
Designed by A.Klauss