Marti 4 Decembrie / Tuesday 4 December

Ora 18:00 Sala BERLOGEA & Hol UNATC parter / BERLOGEA Hall & UNATC Lobby – ground floor

Vernisaj expo foto, expo afișe, expo Augmented Reality & Virtual Reality / Opening of the photo and poster exhibition & Augmented Reality and Virtual Reality exhibition

Ora 19:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Ceremonia de deschidere Proiecție Competiție Ficțiune (1) urmată de Q&A / Opening Ceremony Screening: Fiction Competition (1) followed by Q&A

Fiction_1

Miercuri 5 Decembrie / Wednesday 5 December

Ora 11:00 Sala CINEMA / CINEMA Hall

Workshop Workshop actorie de film: Roxana Lupu / Film acting workshop: Roxana Lupu

Ora 15:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Proiecție Competiție Documentar (2) / Screening: Documentary Competition (2)

Documentary_2

Ora 16:00 Sala 112A / Room 112A

CineMAiubit Proiect Development Lab (doar pentru cei selectați / only for selected participants)

Ora 17:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Proiecție Competiție Ficțiune (2) urmată de Q&A / Screening: Fiction Competition (2) followed by Q&A

Fiction_2

Joi 6 Decembrie / Thursday 6 December

Ora 11:00 UNMB – Corp Multimedia, et. 3, Sala de calculatoare / UNMB – Multimedia Building, 3rd floor, Computers Room

CINE-RITM (muzică de film și teatru – colaborare UNMB – UNATC) / CINE-RITM (music for film and theatre – a UNMB – UNATC collaboration)

Ora 11:00 CINETic

Workshop animație: Valeriu Căliman, Nina Mihăilă, Cristian Radu (doar pentru cei selectați) / Animation Workshop: Valeriu Căliman, Nina Mihăilă, Cristian Radu (for selected participants only)

Ora 11:00 Sala 112A / Room 112A

CineMAiubit Proiect Development Lab (doar pentru cei selectați / only for selected participants)

Ora 13:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Proiecție Competiție Documentar (3 / Screening: Documentary Competition (3)

Documentary_3

Ora 20:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Proiecție Competiție Ficțiune (5) urmata de Q&A / Screening: Fiction Competition (5) followed by Q&A

Fiction_5

Vineri 7 Decembrie / Friday 7 December

Ora 11:00 Sala CINEMA / CINEMA Hall

Workshop regie de film: Cristi Puiu / Film Directing Workshop: Cristi Puiu

Ora 11:00 Sala 112A / Room 112A

CineMAiubit Proiect Development Lab (doar pentru cei selectați / only for selected participants)

Ora 20:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Proiecție Competiție Ficțiune (7) urmată de Q&A / Screening: Fiction Competition (7) followed by Q&A

Fiction_7

Ora 23:00 Sala CINEMA / CINEMA Hall

Proiecția de vineri noapte: Festivalul SUPER / Friday Night Screening: SUPER Film Festival

Sâmbătă 8 Decembrie / Saturday 8 December

Ora 18:00 Sala BERLOGEA / BERLOGEA Hall

Lansare de carte: “Autorul de film și Cinematograful exilului” de Cătălina Simion-Călin / Book launch: “Autorul de film și Cinematograful exilului” by Cătălina Simion-Călin

Ora 19:00 Sala ATELIER / ATELIER Hall

Ceremonia de premiere și proiecția filmelor premiate / Awards Ceremony & Screening of the awarded films



Parteneri
Sponsori
fmenu
CopyRight CinemaIubit
Harta Site-ului
Designed by A.Klauss